Tak takhle se bude slavit Svatomartinské víno na hustopečském náměstí v sobotu 15. listopadu v 11 hodin a 11 minut. „Na všechny milovníky vína čeká už od deseti hodin ve velkém stanu na náměstí a v mázhausech v přilehlých ulicích bohatá nabídka letošního mladého vína,“ láká hustopečský místostarosta pro víno Jiří Teplý.

„Snažili jsme se připravit bohatou kolekci Svatomartinských vín od nejrůznějších vinařů našeho regionu tak, aby si každý přišel na své a hlavně mohl porovnat co největší množství vzorků. Nebude chybět cimbálová muzika Slovácko ml. se zpěvákem Jožkou Šmukařem a také tradičně skvělá nabídka svatomartinských husí,“ vyjmenovává lákadla slavností.

Oslavit svůj svátek přijedou do Hustopečí mimo jiné i trojnásobná mistryně světa v kolové Martina Štěpánková – Trnková, tajemník Svazu vinařů Martin Půček, ředitel společnosti Agrotec Martin Rada nebo vedoucí MěKS Hustopeče Martina Ondrová. Najdete zde ale i mistry světa v ledním hokeji Karla Guta, Františka Pospíšila, Oldřicha Machače či olympijskou vítězku ve skoku vysokém Milenu Hübnerovou-Rezkovou.

A nakonec ještě jeden důvod, proč přijet v sobotu na svatomartinskou husu do Hustopečí. „Všichni, kdo se prokáží, že se jmenují Martin nebo Martina, dostanou od pořadatelů dárek v podobě láhve letošního Svatomartinského vína,“ slibuje Jiří Teplý.