Chvíli před polednem si pár metrů od náměstí koupila speciální pohlednici s číslicí a v houfu návštěvníků se vydala na výšlap Svatého kopečku.

Vojčová po náročné cestě živila naději, že by mohla dosáhnout na hlavní ocenění: třpytivý diamant za zhruba deset tisíc korun.

A skutečně. Dostala se mezi deset vylosovaných lidí, kteří se chopili připravených sklenic s bílým vínem. Diamant chtěl každý z nich, jenže organizátoři ho ukryli pouze do jedné sklenice.

„Dávejte pozor, aby jste ho nevypili. Než by se dostal ven, trvalo by to další den,“ vtipkovala moderátorka do mikrofonu.

Štěstí měl pouze jeden z vylosovaných návštěvníků. Marie Vojčová. Z opatrnosti víno ani nevypila. S pomocí proto přispěchala letošní královna Pálavského vinobraní Chantal Poullain. Prstem šperk nakonec společně dostaly ven.

„Diamant zasadím do zlata. Prodat ho nechci,“ řekla šťastná žena, jenž se do finále dostala s číslem sedm. Z pověrčivosti tušila, že šperk má na dosah. „Šla jsem si pro něj. Že ho získám, jsem v podvědomí věděla dopředu,“dělila se o dojmy těsně po gratulacích a žádostech ostatních o prohlédnutí vzácné cennosti. Vyhověla všem.

ČTĚTE TAKÉ: Mikulov zaplnily davy lidí, čekaly na příjezd krále