„Horkem se mi odlepují fousy, tak doufám, že do natáčení bude všechno v pořádku. V takovém krásném prostředí, jaké je ve Valticích, to ale určitě půjde úplně samo,“ usmíval se těsně před první klapkou Alexandr Rašilov, který byl v kostýmu krále takřka k nepoznání.

Jak se rozpomněl, na valtickém zámku už natáčel, a to jako jedna z historických postav v souboji o Poklad Anežky české. „S pohádkou, kdy je tady ještě všechno krásně dozdobeno v dobovém stylu, je to opravdu nádhera,“ rozhlížel se kolem.

Kromě něj a Arnošta Golflama se v pohádkovém příběhu režiséra Eugena Sokolovského objeví například i Jitka Čvančarová, Pavla Tomicová, Zuzana Slavíková nebo Jiří Pecha.

Pohádka pojednává o tom, že král chce za každou cenu provdat svoji jedinou dceru. Uspořádá proto velký ples. Na něm se o princeznu uchází řada princů, ale ten, pro kterého se sama rozhodne, se jejímu otci z nepochopitelných důvodů vůbec nezamlouvá.

„Posléze se dozvíme, že za vším je dávná kletba, a také vládkyně říše čarodějnic a Sněžný drak. Princezna spolu se svým vyvoleným podstupují dlouhou, náročnou a nebezpečnou cestu. Překonávají řadu překážek, aby nakonec zjistili, že nad vším může zvítězit jen skutečná a pravá láska, která znamená milovat někoho víc než sebe,“ prozradil šéfdramaturg brněnského studia České televize Jaroslav Kravka.

Filmaři budou ve Valticíh natáčet celý týden až do pátku. Poté se ještě vrátí patnáctého srpna, v listopadu a v lednu. Na televizních obrazovkách bude mít Sněžný drak premiéru příští rok o Vánocích.