„Statistika vykazuje návštěvnost kolem třinácti set hostů měsíčně, za poslední rok tak ožily webovky desetinásobně. Zatímco v květnu loňského roku byly ještě téměř nehybné, s měsíční návštěvností sto třinácti lidí, dnes si je většina klikajících čtenářů ukládá mezi oblíbené položky,“ uvedla Dagmar Humpolíková, která je pověřena aktualizací obecního internetu.

Podle ní se mravenčí prací podařilo rozchodit ne zcela jednoduchý systém pro uživatele a aktualizovat mnohé informace. „Ještě není vše tak, jak bychom si představovali a na zdokonalení se pracuje dál. Novinky z obce mají ale čtenáři k dispozici mezi prvními, včetně zpráv, pozvánek, článků i fotografií z pořádaných akcí, které patří mezi nejčtenější. Oblíbená je diskuse, sledovaná je úřední deska, často používané jsou praktické informace i fotogalerie. Nově jsme zařadili také zprávy z regionu, které formou aktivního módu poskytuje Břeclavský deník,“ uvedla výčet informací Humpolíková.

„Doba, po kterou se hosté na internetových stránkách obce zdrží, se pohybuje od několika minut až přes jednu hodinu. Návštěvy z USA, Itálie, států Evropské unie, z Číny, Ruska a dokonce i z Íránu nejsou žádnou výjimkou. Pracujeme už na cizojazyčné verzi,“ prozradila.

Úspěch slaví také internetové stránky Kostic. „Překvapilo nás, kolik lidí na naše stránky chodí,“ pochvaluje si starostka Kostic Anna Bradávková. Zájem o stránky ji pochopitelně těší.

Mezi pěkné internetové stránky patří i ty podivínské. Už z úvodní strany na člověka dýchne historie i současnost. Jejich stránky dávají ucelený přehled o dění ve městě. Jsou zde dostupné všechny potřebné zprávy pro každého, kdo potřebuje nějakou informaci. „Odezvy na naše webové stránky máme veskrze kladné,“ řekl podivínský starosta Stanislav Machovský. „O stránky města se stará tajemník Radim Mildner,“ doplnil.

ZDEŇKA SAVAROVÁ
VLADIMÍR VARGA