„Naše nadace od nich čerpá peníze. Proto se přijeli přesvědčit, jak tady pracuji. Faktury je zase až tak nezajímají. Mají zájem nás dále podporovat, takže se chtěli po regionu také porozhlédnout a setkat s představiteli měst a obcí,“ prozradila ředitelka Jihomoravské komunitní nadace Zlata Maděřičová.

Jak uvedla, kontrolou nejspíše prošli bez problémů. „Manažerka nadace byla velmi spokojená. Moc se jí líbil dívčí kroj, který viděla v Moravské Nové Vsi, a také jí u nás moc chutnalo,“ doplnila s tím, že základní jmění Mottovy nadace je zhruba dva biliony dolarů.

„Mottova nadace je jedinečná také v tom, že i když třeba z Evropské unie proudí do zemí také miliony korun, tak nadace nás spíše učí, jak se k nim dostat a správně je využívat,“ naznačila a dodala, že v příštím roce se bude Jihomoravská komunitní nadace ucházet o podporu pětadvaceti tisíc dolarů.

„I když by to mohlo někomu přijít málo, máme k tomu navíc veškerý servis. Byli s mojí prací spokojení a doporučili mi, abych v tom pokračovala i nadále,“ měla radost Maděřičová, která je ráda, že se do pomoci regionu zapojuje stále více lidí.