Nad projektem zůstává několik otazníků. Jisté je, že 
s ním představitelé radnice počítají: zařadili jej do investičních akcí. Po opravách a modernizaci by mělo vzniknout osm malometrážních bytů. „Dům ještě obývají dva nájemníci. Nicméně nejsou zcela řádní, což nyní řešíme. Budova je v horším stavu. Velmi brzy zadáme studii. Představujeme si jiné dispoziční řešení, než je to stávající. Pokusíme na to získat dotaci," říkal včera starosta Mikulova Rostislav Koštial (ODS).

Kdy se nájemníci vystěhují, je ještě nejasné. Mikulovští ale s jinou variantou, že se tak stane, nepočítají. Práce by poté mohly skončit v příštím roce.

Jen pronajmout

Podle starosty Koštiala se náklady budou pohybovat kolem milionu korun na jeden byt. „Celková cena rekonstrukce ale vyplyne až ze studie, která nám ukáže, jaké máme možnosti," poznamenal Koštial.

Podobné bydlení podle něj ve městě chybí. Značný zájem je o takzvané startovací byty, tedy ty s menší plochou. „S postupně stárnoucí populací se u nás zvyšuje tlak na domov důchodců. Část bytů s pečovatelskou službou předěláváme na domov pro seniory a vzniká poptávka po malometrážních bytech. Mnozí starší lidé nechtějí zůstávat v domácnostech, jež mají osmdesát až sto metrů čtverečních. Hledají něco menšího. I proto jsme se rozhodli reagovat," doplnil starosta.

Až práce skončí, byty si bude možné pronajmout. S prodejem Mikulovští nepočítají. „Takovou představu nemáme," potvrdil Koštial.