„Nelíbí se nám to, že břeclavští zastupitelé a radní o něčem jednají, už mají dokonce kupce na pozemky, kde by mělo to monstrum stát, a s námi nikdo nemluvil,“ postěžoval si předseda břeclavských rybářů Břetislav Mužný. Jak řekl, myslí si, že dvanáct stovek nesouhlasných názorů ybářů není zrovna málo. „Co vím, proti jsou také ti, kteří si k nám chodí pro rybářské povolenky,“ dodal.

Jedním z dalších důvodů, proč se jim nápad s hobby marketem, který by měl stát na louce u Včelínku, nezamlouvá, je to, že by se mnohonásobně zvýšil provoz v okolí i v celém centru města. „Každý obdivuje, že máme ve středu města takový hezký klidný kout přírody. A teď by to chtělo cedení města nahradit nějakou prodejní halou. To by přece bylo hrozné. Už teď, když poblíž stojí několik supermarketů s potravinami, nám ve Včelínku občas plavě nějaký ten nákupní vozík, spousta igelitových pytlů a dalšího smetí z nich,“ řekl Mužný.

Lokalita u Včelínku přitom měla být klidovou zónou. „Když jsme tady chtěli postavit rekreační chatky pro rybáře, tak s tím byl pořád nějaký problém. Ale když tady chtějí postavit hobby market, tak to jde jedna báseň,“ shodují se rybáři.

Podle Mužného i dalších rybářů rozhodně existuje hned několik jiných, lepších variant, kde hobby market postavit. „Takový obchod není nikde v okolí. Je jasné, že se tam budou sjíždět lidé z celého Břeclavska. Proč ho nepostaví třeba u Tesca, Hypernovy nebo směrem na Lanžhot? Tam by přece nikomu nevadil a měli by to při jednom. Také Na Valtické by ho lidé určitě uvítali. Je tam volná louka, ničemu by nepřekážel a hlavně by nic nehyzdil,“ myslí si Mužný.

Louku navíc každoročně zaplavuje zvýšená hladina Včelínku. „Zajímalo by mě, jak to chtějí technicky udělat, když je to v podstatě záplavová oblast. Je tam navíc spodní voda. To by museli navézt spoustu zeminy. A jak by to potom vypadalo, to si nedoved u vůbec představit,“ kroutil hlavou předseda rybářů.

Místostarosta Břeclavi Pavel Dominik ale považuje obavy rybářů za předčasné. „Zatím jednáme o změně územního plánu, takže je velmi brzo mluvit o stavbě čehokoliv,“ uvedl. Podle něj ale hlasy rybářů budou mít v rozhodování svou váhu. „Rozhodně nezapadnou,“ ubezpečil místostarosta.