To může být jeden z příkladů, kdy se účelně využijí dary lidí z Národní potravinové sbírky. Tato charitativní akce se v sobotu uskuteční na více než 380 místech po celém Česku. Jedním z nich bude Břeclav. „Pro lidi bez domova, maminky v azylovém bydlení a další lidi v nouzi budeme sbírat potraviny v supermarketu Tesco Břeclav," sdělili zástupci Oblastní charity Břeclav na svém facebookovém profilu.

Ta se letos zapojí poprvé. Národní potravinová sbírka má před sebou druhý ročník.

Kromě zmíněného supermarketu se v okresním městě budou dary vybírat od ranních osmi hodin ještě v prodejně DM na Lidické ulici.

Tisíce porcí jídla

Sbírka se podle organizátorů snaží reagovat na skutečnost, že v Česku je více než patnáct procent obyvatel ohroženo chudobou nebo sociálním vyloučením. Darované potraviny podpoří lidi v nouzi.

Loni lidé chudým darovali po celé republice celkem 66 tun potravin, tedy 132 tisíc porcí jídla. Letos by to mohlo být ještě víc, protože se do akce zapojí přes 380 obchodů po celé republice, což je třikrát více než loni. Lidé budou moci nakoupit trvanlivé potraviny a následně je potřebným darovat. „Myslím, že letos bychom mohli překonat sto tun vybraných a darovaných potravin," odhadl ředitel Federace potravinových bank Fabrice Martin-Plichta.