O budoucích plánech promluvila předsedkyně stejnojmenného občanského sdružení Jitka Plesz. „V nadcházejícím roce máme v úmyslu vytvořit v Mikulově kontaktní místo, kde by se setkávali děti a rodiče z různých národnostních, kulturních a sociálních zázemí," řekla Plesz.

Občanské sdružení tak chce dál naplňovat svůj záměr, kterým je navazování kontaktů 
a přátelství napříč národnostmi. „Máme představu, že bychom pro skupinu přibližně dvaceti až třiceti dětí od čtyř do čtrnácti let z různých národnostních a sociálních prostředí pravidelně připravovali setkání, během nichž by se mohly i ony vzájemně obohacovat," vysvětlila záměr předsedkyně.

Tvoření, výlety i hry

Pro děti plánují připravovat výtvarné, hudební, divadelní a kulinářské workshopy, společné výlety, besedy se zajímavými hosty či společenské hry. Ukázka jejich aktivit by pak byla k vidění přímo na červencovém festivalu Národů Podyjí na mikulovském Náměstí.

Všichni zájemci z Mikulova i okolí, kteří se chtějí zapojit do nové akce občanského sdružení, se mohou hlásit přímo u Jitky Plesz,na e-mailu info@narodypodyji.cz či telefonním čísle 724 900 204.