„Původně jsme chystali scénku na letní akci Gympl fest, kde jsme chtěli parodovat Michala Davida. Nakonec to nevyšlo. Studentům se ale nápad líbil, tak jsme se rozhodli natočit klip," říká Růžička.

S videem a střihem pomohl učiteli angličtiny student Radek Němec.

„Jak jsme začali točit, studenti měli spoustu nápadů a vlastně to režírovali sami. Dost jsme se u toho nasmáli," dodává šestatřicetiletý muž.

Úplně první herecká role to pro Růžičku nebyla. „Dělali jsme nějaké amatérské filmy i na vysoké škole. Herci to mají těžké. Nejhorší je překonat takový ten stud, že vás lidé uvidí. Jinou roli mi zatím nikdo nenabídl," tvrdí s humorem rodák z Břeclavi.

V pětiminutovém videu, které dokumentuje běžný den učitele, který má svou školu rád, mu zdatně sekundují gymnazisté Matěj Girášek, Adéla Šmídová a Vojtěch Nekula.

A první ohlasy? U studentů i ředitele školy více než dobré. „Říkali, že to je pro školu osvěžující. Někteří by chtěli hrát v Gymikštejnu 2. Tak ho asi budeme muset natočit," směje se angličtinář.

Název je „kolektivní vinou": „Gymnáziu se přezdívalo Gymik. Když jsme přemýšleli, jak video pojmenujeme, někdo plácl, že je Noc na Karlštejně, tak že to bude Noc na Gymikštejně. Ale odehrává se to ve dne, takže jsme to ještě upravili," povídá Růžička, který na mikulovském gymnáziu učí dva roky.

Preferuje mít se studenty spíše kamarádský vztah. „Pro výuku cizích jazyků je to důležité. Studenti vám důvěřují a nebojí se tak mluvit. Při hodině to pomáhá," myslí si učitel.

Zdroj: Youtube