Trojnásobný mistr Česka i Slovenska chce překonat vlastní rekord v otevření co nejvíce láhví sektu useknutím jejich hrdla různými způsoby za minutu. Současné maximum je sedm lahví. Na jejich sekání použil vedle šavle také skleničku, podšálek, láhev, svícen a dva sekty usekl vsedě.
Nazarčuk hodlá přepsat historii na třetím mezinárodním mistrovství České republiky v sekání sektů. To bude zítra odpoledne hostit vinný sklep U Jeňoura ve sklepní lokalitě Nechory u Prušánek.

„Už nyní je jasné, že šampionát přinese minimálně jeden rekord. Je jím počet přihlášených sommeliérů, kterých přijede rovných třicet. Jisté je i to, že titul neobhájí Slovák Miroslav Jajcay, který je v zahraničí. Sekat sekty budou i čtyři ženy,“ prozradil Nazarčuk, který se v Prušánkách ujme role moderátora.
V odpolední kvalifikaci nejprve každý soutěžící předvede klasický servis sektu a poté useknutí hrdla šavlí nebo jinou sečnou zbraní. Nejlepší postoupí do večerního finále, kde zopakují sekání šavlí a přidají další libovolný způsob.

Sobotní akce ale bude mít ještě jeden vrchol. Useknutím hrdla se totiž pokusí otevřít láhev sektu co nejvíce sommeliérů najednou. Loňský rekord je třiadvacet osob.