Zatímco stojí mája na místě zpravidla už okolo šesté nebo sedmé hodiny podvečerní, tentokrát k tomu bylo daleko. K dalšímu posunu nepomohly ani traktory s vlečkami, manipulátor či plošina. A tak po dlouhých diskuzích a poradách člověk, který měl stavění na starosti, zavelel: „Mája musí dolů.“

Máju tak musel možná poprvé v historii tamních hodů pomoci sundat zpátky na zem a následně postavit do obvyklé pozice jeřáb.

V Mikulově se koná Pálavské vinobraní.
Desítky tisíc lidí zaplnily Mikulov. Hosty Pálavského vinobraní zaujal Čechomor

Předtím však se však ještě musel zkrátit kmen. „O šest metrů,“ zaznělo od zvědavců, kteří se nejvíce zajímali o další pokračování akce. Mája se dostala za pomoci jeřábu do kolmé polohy se zemí asi dvacet minut po jedenácté hodině večer. Definitivně hotovo bylo čtvrt hodiny před půlnocí. Při manévrech se nikomu nic nestalo.

Krojované hody začínají ve Velkých Bílovicích v neděli odpoledne a potrvají tam až do úterý. V pondělí okolo páté hodiny přijde na řadu zaváďka.

FC Vinaři České republiky má za sebou úvodní přátelský zápas, který odehrál ve Velkých Bílovicích. Z tohoto týmu vznikne reprezentační tým vinařů.
Vinaři se chystají na mistrovství Evropy. Fotbalový tým má okolo třiceti hráčů