Akce se uskuteční v neděli. „Přijďte se jarně naladit a strávit pěkné odpoledne. Veškeré výrobky je možné si zakoupit," lákají do Velkých Němčic pořadatelky.

Součástí programu bude výstava archivních dokumentů a dobových fotografií, které zachytily život velkoněmčických obyvatel. Zájemci si mohou dále prohlédnout obrazy účastníků malířského kurzu, který vedla Jana Rozková.

Devětatřicetiletá rodačka z Kyjova je na jižní Moravě známou tváří. Ve Velkých Němčicích se usadila už v roce 1997 a stala se například zakládající členkou výtvarné skupiny Alfons, jež v sobě sdružuje výtvarníky z Hustopečska. Její díla naposledy obdivovali ve Švýcarsku. Třetím lákadlem je výstava fotografií domácího autora Zdeňka Bažanta.

Návštěvníci se kromě toho mohou těšit na jarní a velikonoční aranžmá a dekorace, kraslice, výrobky z proutí, pedigu a papíru, dílničky dětí z mateřské školy, keramiku, velikonoční sladkosti a pečivo, jarní kosmetické novinky a líčení nebo ručně vyřezávané svíčky a ukázku další tvorby.