Úprava památníku Bratislavsko – brněnské operace pro jeho využití by podle starosty Františka Hlaváčka stála odhadem miliony korun. Obec má ale roční rozpočet pouze 12 milionů. „Problém je v tom, že tato stavba nebyla nikdy zkolaudována. Nejprve ji budeme muset dát nějak dodatečně zkolaudovat a pak opravit," uvedl Hlaváček. Vzhledem k nedostatku peněz v obecní pokladně si netroufá říci, kdy by se do projektu Křepice mohly pustit. Jen pořízení zábradlí přijde na 150 tisíc korun.

Památník vznikal v místech, z nichž velitel druhého ukrajinského frontu maršál Rodion Malinovskij řídil osvobozování Brna. Po pádu komunistického režimu v roce 1989 se výstavba zastavila a areál od té doby chátrá.

Netradiční rozhledna ve tvaru koule stojí vedle objektu pro expozici. „Jiná taková v Česku není. Jde o kovovou konstrukci, k níž stačí vytvořit vstupní schodiště, doplnit ji zábradlím a celou stavbu natřít," uvedl Pavel Gejdoš z Klubu přátel rozhleden.

Podobná kulovitá rozhledna stojí například v Maďarsku nad městečkem Balatonboglár, které se nachází na jižním břehu jezera Balaton. Nadšenci rozhleden se domnívají, že úprava vyhlídky v Křepicích by se vyplatila; obec by získala turistickou atrakci.