Na místo spěchala záchranka, hasiči i policisté. „Jeden muž zemřel před naším příjezdem, druhý při resuscitaci,“ sdělil Deníku mluvčí záchranné služby Lukáš Dvořáček.

Dálnice zůstala ve směru na Brno neprůjezdná. Řidiči sjíždějí u Hustopečí a míří po objížďce. Policisté už větší kolony neočekávali, přesto se jim ale podle ohlasů z místa mnozí lidé za volanty nevyhnuli.

Kolona po tragické nehodě na dálnici D2 u Hustopečí.Kolona po tragické nehodě na dálnici D2 u Hustopečí.Zdroj: Lucie KomrskaCo tragickou nehodu způsobilo, není zatím jasné. „Předpokládáme, že vyšetřování potrvá delší dobu," komentoval situaci mluvčí policie Bohumil Malášek. 

Policejní auto. Ilustrační snímek.
Pokus o vraždu v Břeclavi. Muž napadl bývalou partnerku, obvinění čelí ve vazbě

První informace udávaly, že se při střetu zranilo šest lidí. Skutečnost však byla ještě horší. Dvěma mužům už lékaři nedokázali pomoct. Dalších osm se středními a těžkými zraněními rozvezli do nemocnic v Brně a Břeclavi. K Hustopečím zamířila také velkokapacitní sanitka a na pomoc letěl i vrtulník z Vysočiny, ten nakonec záchranáři odvolali. 

V pátek zablokovala smrtelná nehoda poblíž Brna i dálnici D1. Do zadní části nákladního auta tam vjel řidič dodávky. Na místě zemřel. Na dálnici se tvořily kilometrové kolony. Deník o situaci informoval. Tragický závěr měla i kolize ze čtvrtka, kdy v brněnských Židenicích vjelo osobní auto do náklaďáku