Z brouzdání po valtických internetových stránkách mohli být jejich návštěvníci ještě ve čtvrtek docela zmatení. Zatímco je pod jedním webovým odkazem vítá starosta Pavel Trojan, z jiného zase tučně svítí pod hlavičkou starostky jméno Terezie Lvové.

„Je to naše chyba, kterou napravíme. Hned dávám tuto připomínku panu tajemníkovi, abychom vše uvedli do pořádku,“ omlouval se nový valtický starosta Pavel Trojan a naznačil, že na internetové stránky v tom shonu zkrátka zapomněli.

Podobně překvapení z obecního webu mohou být také Šakvičtí. Tam, kde se domnívají, že najdou jméno starostky a vedení města, si mohou přečíst, kdo se stará v obci o údržbu zeleně a čistírnu odpadních vod.

„Naše stránky jsou nepřehledné. Ten chaos se nám nelíbí. Navíc tam chybí dost aktualit. Proto jsme se také rozhodli vypsat výběrové řízení na nového správce sítě,“ potvrdila šakvická starostka Drahomíra Digasová.

To v Popicích řeší závažnější problém. Internetový portál jejich obce totiž pro změnu nefunguje vůbec. „V současnosti řešíme nemilou věc. Naše internetové stránky napadl hacker. Ten se na stránky nějakým způsobem naboural,“ přiznal popický starosta Marek Sekanina.

Jeho jméno a jména dalších členů rady tedy Popičtí na stránkách jen těžko najdou. „Stránky budeme v dohledné době celé obnovovat a doplňovat. Stránky jsou už navíc staršího data. Doufejme, že se to během krátké doby vyřeší,“ poznamenal Sekanina.

Schopná Kašnice

Osmnáct ze čtyřiadvaceti obcí v regionu, které se po komunálních volbách pyšní novým vedením, obyvatele v nevědomosti nenechává. Nezapomněli dokonce ani v tak malých vesnicích, jakými jsou Kašnice, Nový Přerov či Křepice.

„Doposud jsem se o stránky obce staral já. Teď mi ale přibylo více povinností, takže je na starost dostane někdo jiný. Snažil jsem se ale o ně pečovat, jak se jen dalo,“ nechal se slyšet kašnický starosta Pavel Přibyl.

Jak vzpomněl, před časem si na údržbu stránek najímala obec správce sítě. „Pak jsme od toho ale upustili. Tím, že se o ně staráme sami, navíc ušetříme,“ vysvětlil starosta a dodal, že by ještě rádi upravili a ozvláštnili úvodní stránku.„Máme nové zastupitele. S novou krví přichází i nové nápady. Takže určitě na něco přijdeme,“ usmíval se Přibyl.

Informovanost obyvatel je stěžejní také pro vedení Křepic. „Stránky nejsou aktuální jen teď. Pracovnice obecního úřadu se o ně starala dobře i v dřívějších letech. Stejně tak dobře se stará o síť její správce a zastupitel Bohumil Fiala. Hlavní je, že věci, které potřebujeme, aby se lidé dověděli, se k nim prostřednictvím internetových stránek dostanou,“ řekl křepický starosta František Hlaváček.

Velmi rychle na změnu ve vedení obce zareagovali také v Novém Přerově. „V sobotu se u nás konalo ustavující zastupitelstvo a už v pondělí jsme dávali na web, kdo povede obec v následujících čtyřech letech,“ popsala tamní místostarostka Milada Popelářová.

Právě ta je za aktuálnost internetových stránek obce také zodpovědná. „O stránky se starám já. Jsem uvolněnou místostarostkou, takže jsem na úřadě téměř pořád a mám na to čas,“ sdělila Popelářová s tím, že je však na stránkách stále co zlepšovat.