Jako obecní internetové fórum funguje už osm měsíců diskuze pod článkem na webu Břeclavského deníku Rovnost. Text se týká povolební situace v Březí a návratu Jozefa Pavlíka (Starostové 
a nezávislí) do křesla starosty. Diskutující jsou názorově rozpolcení, někteří přitom nešetří nevybíravými slovy.

Na článek se podívejte ZDE

Terčem kritiky je zejména Pavlík. „V takovém orgánu, jako je zastupitelstvo obce, by neměly chybět respekt k názoru druhého a základní úcta. Členové zastupitelstva by jako zvolení zástupci měli být pro občany morálními vzory. Ano, bohužel tomu tak v Březí není," napsal například diskutér, jenž se podepsal jako Bohuš.

Řada příspěvků, jejichž počet v pátek překračoval už čtyři sta, je osobních. Některé 
z nich obsahují nadávky a tvrzení o překročení zákona či pravomocí.

Článek o povolebním uspořádání zastupitelstva se na webu Deníku objevil 25. listopadu loňského roku, lidé z Březí se k diskuzi dodnes vrací. „Poškozuje mě to osobně, rodinu i profesně. Jsem věřící katolík a třicet let ženatý. Přitom někdo stokrát opakuje, že mám milenku," reagoval Pavlík na dotaz redakce.

Názorový rozkol

Starosta tvrdí, že se příspěvky svým obsahem dotýkají také jeho dětí a práce, kterou dělá 
v Místní akční skupině Mikulovsko. Ve funkci starosty je totiž neuvolněný. „Tři měsíce po volbách jsem to bral jako folklor, což je v pořádku. Jiná situace už je nyní. A když se objevilo, že jsem nejhorší vřed na těle vesnice a je třeba mě vyříznout, bylo to hodně přes čáru. Tu nenávist a zlobu nechápu. Atmosféra ve vsi není dobrá," sdělil Pavlík.

Na stole policistů poté přistálo trestní oznámení. Podle starosty je podal jeden z jeho kolegů. Kdy policie rozhodne, zda došlo k porušení zákona či nikoli, je zatím nejasné.


S policistou, který se oznámením zabývá, se v pátek spojit nepodařilo. „Informace budou v pondělí," poznamenal policejní mluvčí Petr Zámečník.

Březí se názorově rozpoltilo po Pavlíkově návratu do vedení obecního úřadu. Letos šestapadesátiletý muž uspěl jako jednička kandidátky Starostové a nezávislí (STAN), ta získala 26,15 procent hlasů. Více mělo jen sdružení Pro rozvoj obce vedené Petrem Kernem, který post starosty obhajoval. Povolební vyjednávání však lépe zvládl druhý STAN.

Pavlík vedl Březí už dřív, 
v čele obce stál čtrnáct let. 
S ostrými reakcemi na svou osobu se ale podle svých slov setkal až nyní. A pouze na internetu. „Nikdo za mnou nepřišel, nemám problém o výtkách diskutovat. Musím mít ale s kým," dodal.