Slávu nejstarší mezinárodní soutěže světa vzkřísila lublaňská veletržní správa ve spolupráci s vinařskými organizacemi po pětileté přestávce. Navzdory tomu získal podnik patronát Nejvyšší mezinárodní organizace pro révu a víno. Napomohlo tomu, že v komisích zasedli staří ostřílení hodnotitelé jako prezident VinoFedu Kanaďan Ghislain Laflamme, profesor Fedor Malík, exministr Jože Protner, profesor Marin Berovič, Ruth Anselmann, za Maďarsko Peter Sarkány a mnozí další.

„Hodnotili jsme na novém bodovacím programu napsaném pro tablety, který bezproblémově zvládal nejen bodování, ale i mohutnostní profily a popis vín. Soutěž se konala ve zrenovovaných sálech lublaňského hradu a byla velmi dobře zorganizovaná," řekl šéfredaktor časopisu Sommelier Luboš Bárta, který společně s Ivanou Kovaříkovou zasedl mezi hodnotiteli.

Soutěže Vino Ljubljana se účastnila vína z devatenácti zemí, včetně vinařsky exotických států jako je Japonsko nebo Uruquay. Česká republika byla zastoupená pětadvaceti moravskými víny.