Rybář ulovil místo kapra piraňu

Mikulov – Dravou piraňu jihoamerickou vylovil v červnu z lomu v Mikulově Stanislav Židel. Ochranáři věří, že ji do vody hodil nejspíš nějaký chovatel. Rybář se vypravil na kapry. Když rybu vytáhl na břeh, vůbec netušil, co z vody vytáhl. Když se pak někdo podíval na internet, zjistil, že je to jihoamerická masožravá piraňa. Podle Židela měla dvaatřicet centimetrů a hezké zuby. Její hlavu si nechal vysušit a má ji teď doma. Rybář je přesvědčený, že rybu někdo do vody vyhodil z domácího akvária. Rybáři se totiž shodli, že tento druh by u nás nepřežil jedinou zimu.

Nadšenci upletli rekordní pomlázku

Němčičky – Dvanáct mladíků z Němčiček upletlo za téměř šest hodin na konci dubna na nádvoří tamního kulturního domu přes deset metrů dlouhou pomlázku. Takzvaná žila je z dvaatřiceti vrbových prutů a je největší v České republice. Loni Němčičští vyrobili rekordní pomlázku dlouhou 25,35 metru. Sestávala ovšem pouze ze šestnácti prutů. Pomlázka z dvaatřiceti vrbových prutů dosud v české knize rekordů chyběla. Obří pomlázka z dvaatřiceti prutů je dlouhá deset metrů a čtyřicet centimetrů a váží třiapadesát kilogramů. Mladíci na ni použili dvě stě sedmdesát prutů.

Slovák tvrdil, že viděl v sadě pumu

Velké Bílovice – Muž viděl podle svých slov na začátku září v sadech u Velkých Bílovic zvíře, které vypadalo jako puma. Zaměstnanec sadařské firmy tvrdil, že zvíře nahánělo mezi stromy srnky. V blízkém okolí podal zprávu o zvířeti obecní rozhlas. Do akce vyrazili policisté a také zoolog Jaroslav Hyjánek z hodonínské zoo. Prošli terén, ale odborník nenašel žádné stopy popisovaného zvířete. Podle Hyjánka se jednalo nejspíš o sugesci. Muž, který o zvířeti informoval, totiž předtím viděl reportáž o pohybu kočkovité šelmy na Slovensku. Podle zoologa se zřejmě jednalo o srnku.