Až do odvolání bude od pondělí uzavřená například školka v Bořeticích, Novosedlech či v Jevišovce. S omezeným režimem budou naopak fungovat školky ve Starovičkách či v Drnholci. Jejich zřizovatelé však podotýkají, že pokud rodiče mohou, mají děti nechat raději doma.

Přestože v Jevišovce školka fungovat nebude, školní jídelna bude i nadále vařit obědy pro strávníky. „Příjem jídlonosičů je od půl osmé do osmi hodin ráno, výdej jídlonosičů je mezi půl dvanáctou a polednem,“ uvedli zástupci obce na svém facebooku.

U úřadů je situace podobná. Například ten v Kloboukách u Brna bude pro veřejnost otevřený pouze v úřední dny, tedy v pondělí a ve středu. A to v čase od sedmi hodin ráno do pěti hodin odpoledne. V ostatní dny bude zcela uzavřený.

O omezeném provozu a doporučení, aby se na úřad městyse obraceli lidé spíše telefonicky či emailem, informovalo vedení Velkých Němčic. Úřad bude lidem otevřený pouze v úřední dny v pondělí a ve středu. A to od půl osmé ráno do pěti hodin odpoledne.

Od pondělí bude pro veřejnost zcela uzavřený obecní úřad v Křepicích. V nutných případech mohou lidé vedení obce kontaktovat telefonicky.