„Při nedávné kontrole narazila jedna hlídka na čtyři cyklisty, kteří měli pozitivní zkoušky na alkohol. Jejich hodnoty bohužel vykazovaly velmi ´slušné´ skóre," vzpomněla Haraštová.

Kontroly cyklistů na Břeclavsku pokračovaly i v pátek večer. „Opět se našlo několik provinilců se slabým světlem, které nebylo téměř vidět," posteskla si mluvčí, podle níž policisté cyklistům neustále trpělivě vysvětlují, že povinnost mít světlo za snížené viditelnosti slouží k jejich bezpečnosti.

Při páteční kontrole také upozorňovali na důležitost reflexních předmětů. „Někteří cyklisté nakonec odjížděli mile překvapeni. Dostali od nás totiž reflexní pásku, která může několikanásobně zvýšit jejich bezpečnost," informovala Haraštová.

Jak pokračovala, policisté se zaměřují hlavně na vybavenost kol, dodržování předpisů a požití alkoholu. „Věříme, že si cyklisté začnou sami uvědomovat, jak moc jsou v provozu zranitelní. Budou sedat za řídítka ve střízlivém stavu a dodržovat povinnou výbavu, která k jízdnímu kolu náleží," doufá Haraštová.

A přidala apel na rodiče, aby děti jezdily s ochrannou přilbou na hlavě.