„Chodníky u nás byly v hodně špatném stavu, proto jsme před několika lety začali s jejich opravami. Nicméně dohodli jsme se také na dostavbě chodníkové sítě. Nechali jsme vybudovat chodník ke hřbitovu, který nám chyběl. Někde jsme zase obměnili starou chodníkovou dlažbu včetně výměny obrub. Ty jsme nahradili podle současných pravidel, ve kterých se objevuje například snížený nájezd,“ popsal průběh prací němčičský starosta Petr Slezák.

Jak dodal, opravy však zdaleka nejsou u konce. „Chybí nám ještě dodělat asi kilometr a půl chodníků. Pokud odhaduji správně, tak asi osm set metrů už máme hotových,“ zamyslel se starosta.

V Němčičkách vzali opravy z gruntu. Kromě chodníkové sítě se jich dočkají také silnice, které také nejsou podle vyjádření Slezáka v moc dobrém stavu. „V plánu máme mimo jiné skutečně také obnovu místních silnic. Dokonce už na ni máme připravený i projekt. Jestli se ale pustíme do jeho uskutečnění, se teprve uvidí. Všechno totiž záleží na tom, kolik budeme mít peněz v obecním rozpočtu,“ nechal nahlédnout do plánů Němčiček starosta.