Pavilon F v břeclavské nemocnici je stále nedostavěný. Tyto prostory čeká nové využití v podobě koncentrace jednotek intenzivní péče interních oborů..
„Plánovalo se tam transfúzní nebo jiné oddělení, což se však nikdy nepovedlo dovést do úspěšného konce. Výsledkem je nedokončená stavba,“ vysvětlila ředitelka břeclavské nemocnice Janka Bambasová.

Vedení nemocnice podle ní usoudilo, že by bylo dobré soustředit do těchto míst jednotky intenzivní péče všech interních oborů. „Jednalo by se o multioborovou jednotku intenzivní péče pro všechny pacienty, například také z neurologie, interního oddělení atd. Ta oddělení už ne zcela vyhovují současným normám,“ poukázala ředitelka nemocnice.

Pro nemocnici bude podle Bambasové tato změna znamenat kvalitnější a efektivnější řešení, co se týče i lepšího využití nového technického zázemí. Výstavba vyjde na padesát milionů korun, dalších dvanáct milionů bude stát přístrojové vybavení. Nemocnice chce rovněž vylepšit své vybavení. Jedná se například o modernizaci radiodiagnostického zařízení. To staré už totiž po šestnácti letech provozu dosluhuje. „Chceme získat nový skiagrafický a CT přístroj,“ uvedla Bambasová.

O tom, že nemocnice už s prvními změnami v provozu nešlápla vedle, svědčí nejlépe kladná odezva pacientů. Vztahovala se na ukončený provoz stanice lůžek následné péče o dlouhodobé pacienty kvůli nízké využitelnosti lůžkové kapacity a otevření lůžek akutní rehabilitační péče.

„O staré lidi je stejně postaráno. Poskytujeme jim veškerou péči po dobu, kterou stráví na akutních lůžkách na jednotlivých odděleních,“ podotkla Bambasová. Dlouhodobě nemocní lidé, kteří vyžadují odbornou ošetřovatelskou péči, mají možnost přednostního umístnění na lůžkách ve Valticích nebo Hustopečích.

Ředitel nemocnice ve Valticích Ivo Koneš rušení lůžek následné péče v břeclavské nemocnici přivítal. Valtické zařízení slouží právě dlouhodobě nemocným pacientům.