Nové vybavení putovalo oborům chirurgie, neurologie, plicní, interna, nefrologie, gastroenterologie, ortopedie, urologie, gynekologie, ORL a radiologie. „Přihlásili jsme se do projektu z Integrovaného regionálního operačního programu s názvem Zvýšení kvality návazné péče. A uspěli jsme. Zbylých pět procent zaplatil stát a deset procent kraj,“ prozradil ředitel nemocnice Petr Baťka s tím, že nemocnici se tak podařilo obměnit techniku starou řadu let.

Lanžhotští představili možné varianty rekonstrukce tamního náměstí.
Nové náměstí v Lanžhotě poslouží folkloru i relaxaci. Víme, jak bude vypadat

Jak doplnil krajský radní pro zdravotnictví Milan Vojta, nemocnice nově využívá například kardiologický ultrazvuk či ultrazvuk pro vyšetřování s kontrastní látkou.

"Ale také laser, tři diagnostické ultrazvuky na ARO, chirurgii a gynekologii, operační stůl, endoskopickou věž, anesteziologický přístroj, kryoauter, monitor vitálních funkcí, defibrilátor, kombinovanou rázovou vlnu, systém pro funkční elektrickou stimulaci, systém pro zpětnovazebný trénink přenosu váhy, koordinace, postury, terapeutický laser, sondu a robotickou hlavici, urodynamický přístroj, přístroje pro RTG oddělení, elektrokoagulaci, operační mikroskop, operační kamerový systém a lithotryptor," vyjmenoval Vojta.