Od spolupracovníků měl informace, že blízkou Moravskou Novou Vsí se prohnalo tornádo, ale o Hruškách podobné informace neměl. „Až jsem přijel přímo na místo, tak jsem viděl tu zkázu," říká.

Jeho první kroky pochopitelně vedly domů, za rodinou. „Nemohl jsem se dovolat ženě. Takový svíravý pocit jsem ještě nikdy nezažil, protože jsem nevěděl, jestli je rodina v pořádku, jestli se jí něco nestalo. Naštěstí jsme v části Hrušek, která postižená nebyla, takže rodina byla v pořádku," přibližuje.

Tamní kostel je bez věže. "Nejpostiženější oblast je právě od kostela směrem dolů k trati," zmiňuje místostarosta.

Když Babisz přijel do Hrušek, začalo podle jeho slov znovu pršet, znovu padaly kroupy, lidé se běželi schovat. „Já jsem pomohl jedné mamince s dvouměsíčním miminkem se schovat před kroupami a odvezl jsem ji k nám domů. A pak jsem jí zajistil nějaký odvoz k rodině, takže jsou už v bezpečí," popisuje sommeliér.

Kolem jedenácté hodiny večer už je situace v obci, alespoň ohledně počasí, klidná. "Teď svítí měsíc, jako by se nic nestalo," uvádí Babisz.

Ráno v Hruškách svolají krizový štáb a budou mapovat a sčítat škody. „Musíme si stanovit priority a postupně začít s uklízením, rekonstrukcí obce a obnovením dodávek elektřiny a plynu a zabezpečením objektů, které byly poškozeny," doplňuje.

Některé rodinné domy mají podle jeho slov pouze obvodové zdi. "Máme základnu na obecním úřadě, takže všichni, kdo potřebují pomoct, cokoliv, lidé, kteří jsou bez ubytování, se schází tady. Snažíme se je někam umístit. Doufám, že už je všechny ubytujeme, aby přečkali dnešní noc," věří Babisz.

Naposledy měl zprávy o sedmi zraněných, z toho dvou těžce.