„Jezdím tudy často a vadí mi to. Je to tady už dlouho. Musím dávat pozor, protože kdybych zavadil šlapátkem o vyčnívající cihly, jsem na zemi. Nehledě na to, že deska, přes kterou cyklisté přejíždí, po dešti klouže. Nedávno tam byla ještě nějaká nesmyslná cedule, která cyklisty směrovala na druhý chodník. Pak zmizela a teď chybí jakékoliv jiné upozornění,“ postěžoval si František Syrný z Břeclavi.

Stejný názor má i další cyklistka Jarmila Risová. „Je to tady nebezpečné. Někdo by s tím měl něco udělat dřív, než se někomu něco stane, a nenechávat to v takovém stavu,“ řekla včera žena, která touto trasou jezdí velmi často.

Podle vyjádření vedoucího odboru vnitřních věcí břeclavské radnice Zdeňka Opálky bude chodník už do nejbližší neděle v původním stavu.

„Vlastník objektu má problém s kanalizací, která mu neodtéká. Pracovníci vodovodů a kanalizací nepřišli na žádnou závadu. Majiteli řekli, že je to jeho přípojka, tudíž i jeho problém. Prodloužili jsme mu termín o týden, protože nejsou schopní zjistit, co je příčinou. I když je to nepříjemná věc, upozornili jsme majitele domu, že do neděle musí dát chodník do původního stavu,“ vyjádřil se k problému Opálka.

Souhlasí i s tím, že cedule, která tam donedávna stála a směřovala cyklisty na protější chodník, byla nesmyslná. Zároveň slíbil, že upozorní majitele, aby výkop nějakým způsobem označil a předešlo se tak případným zraněním.