„Pan Nepraš způsobil v pátek sedmého prosince v půl dvanácté večer dopravní nehodu na přechodu u břeclavského vlakového nádraží. Srazil ženu a způsobil jí vážná zranění hlavy,“ uvedl Milan Janůvka z kanceláře břeclavského policejního ředitele. Podle jeho slov se Nepraš před jízdou neposilnil žádným alkoholem. „Měl ale jet takovou rychlostí, aby stačil zastavit,“ myslí si Janůvka.

Zastupitel vidí nešťastnou událost trochu jinak. Podle jeho slov mu žena vběhla pod kola na neosvětlené silnici. „Jel jsem klidně, když vtom mi do cesty vstoupila žena v černé bundě s kapucí. Snažil jsem se strhout řízení doleva, ale srážce už jsem nemohl zabránit,“ popisoval nehodu Nepraš. Jak dodal, ihned poté přiběhl z pěší zóny její silně podnapilý manžel a volal, že nestihnou vlak.

„Hned jsem ji podepřel rukou a slyšel, že dýchá. Snažil jsem se dovolat na záchrannou službu, ale nešlo to. Pak ji zavolal až policista, který k místu přiběhl,“ pokračoval v líčení Nepraš.

Přestože se prý později snažil těžce zraněnou ženu kontaktovat nebo navštívit v nemocnici, lékaři ho k ní nechtěli pustit. „Vůbec nevím, co s ní je. Chtěl jsem jí přinést aspoň pomeranče, ale zjistil jsem, že ji převezli do Brna. Dál nevím nic,“ doplnil Nepraš.

Starosta Břeclavi Dymo Piškula sice o havárii zastupitele ví, podrobnosti však nezná. „Myslím, že se to může stát komukoliv. Nezbývá, než popřát té paní, aby se brzo vyléčila, a panu Neprašovi, aby se z toho co nejdříve vzpamatoval,“ sdělil Piškula.