„Ti lidé budou po bezproblémovém přejezdu hranic spokojenější. Samozřejmě i v noci, kdy u nás nebude omezený provoz,“ říká podnikatel.
Podle vývoje po zrušení policejních kontrol na hranicích totiž uvažuje i o prodloužení otevírací doby ve svých podnicích. „Dá se říct, že jsme schopni v obou přijmout o sto procent lidí víc než teď,“ podotýká Nešpor.


Jeho restaurace Na Celnici a U Nešporů v minulých letech navštěvovali strávníci z Rakouska daleko víc než dřív a to by se prý mohlo ještě zlepšit. „Dnes je to na Celnici v průměru půl na půl. V druhé restauraci převažuje česká klientela. Je to zřejmě i tím, že stojí blíž k Břeclavi,“ míní Nešpor.


Co podle něj zatím chybí, jsou ubytovací možnosti. „Doufám, že brzy budeme mít i ty,“ říká. Navíc by přivítal, kdyby jezdily z Rakouska do Poštorné i autobusy. „Myslím, že by to pomohlo i Břeclavi a atraktivní Lednici,“ soudí.


Jednoho se ale bojí. Až z hranice zmizí policisté, může to být i nebezpečné. „Restaurace jsou blízko přechodů a moc lidí si tam výtržnosti dělat netrouflo. Teď to asi budeme řešit kamerovým systémem,“ uzavírá podnikatel.