Společným tématem obou vystavujících umělců je především figura. „S Borisem Jirků se shodujeme trochu i v barevnosti. I když jeho grafiky jsou barevnější. Moje jsou spíš monochromatické, a to béžovo-šedo-černé. Shodujeme se dále v lince a v pojetí aktů," osvětlila Erika Voith, která se narodila v Podivíně a umění se věnuje již od malička. Studovala jej v Brně, Praze i Athénách.

Osmadvacetiletá umělkyně žila také v Paříži, Londýně a Kanadě. Na začátku tohoto roku se po osmi letech vrátila do Brna, kde se začala naplno věnovat nové technice, která je v Břeclavi k vidění až do konce listopadu. „Jsou to díla, kde jsem použila čtyřiadvaceti karátové zlato. Tato technika mě velmi baví. Strávila jsem asi půl roku jejím výzkumem. Teď je tady premiéra a další pokračování tohoto stylu plánuji asi v prosinci v Brně," prozradila talentovaná žena, která spolupracovala i na scénografii filmu Revenant s Leonardem Dicapriem.

Dentální klinika, kterou otevřeli před třemi lety, není jediným místem v Břeclavi, kde vsadili na netradiční spojení lékařského a uměleckého prostředí. Výstavy bývají pravidelně také v takzvané Galerii Rentgen v břeclavské poliklinice. „Možná budeme také pravidelně vystavovat. Prostory na to jsou. Erika byla první člověk, který mě přivedl k umění, tak proto to vše odstartovala právě ona," řekla jednatelka kliniky Aranka Krupová.