K poslednímu únorovému dni činila podle aktuální statistiky Úřadu práce Břeclav míra nezaměstnanosti v regionu 13,3 procenta, což oproti lednovým číslům znamená nárůst o jednu desetinu procenta. K osmi tisícům žadatelů o zaměstnání už chybí méně než stovka.

„Potvrdilo se naše očekávání, že nyní se bude počet lidí bez práce dva měsíce víceméně držet na stejné úrovni. Plus mínus třicet lidí není žádný výkyv,“ řekl ředitel úřadu práce Lubomír Marko.

I březnový vývoj by podle něj měl být podobný. „Myslím si, že čtrnáct procent už nás nepotká. Žádný významnější podnik v regionu nezavírá brány, ani nemáme zprávy o tom, že by se někde chystalo výraznější propouštění. S dubnem a květnem začnou naopak znovu nastupovat sezónní práce,“ doufá Marko.

Jak dodal, pokud by počet lidí bez práce klesl přes léto na dvanáct procent, byl by to úspěch. Momentálně je na tom nejlépe Hustopečsko s třinácti procenty, Břeclav a okolí trápí o půl procenta vyšší nezaměstnanost a Mikulovsko se stále pohybuje nad patnáctiprocentní hranicí.