„Chtěli jsme letošní motosraz připravit úplně jinak. Ať už se to týkalo soutěží či výher. Dva účastníci odjeli domů na nových motorkách. Každý rok jsme tady také házeli sudem, ale abych to zpestřil, vyrobil jsem zvláštní palice. Zájemci s nimi také házeli, nikdo si s tím nevěděl moc rady,“ usmíval se nad vydařenou akcí jeden z pořadatelů Motonáletu Michal Tymr.

Organizátoři srazu připravili pro motorkáře i další milovníky silných strojů spanilou jízdu po okolí. „Jeli jsme opět k Mušovským jezerům, novinkou však bylo, že jsme museli mít reflexní vesty, které po nás vyžadovali policisté,“ vysvětlil Tymr s tím, že obyvatelé obcí mohli vidět několik stovek motorkářů.

A nechyběla ani bezpečnostní akce Nemyslíš, zaplatíš, která měla řidičům připomenout základní bezpečnostní pravidla. Přijel ji podpořit svou autogramiádou i motocyklový závodník Lukáš Pešek.

„Do Nikolčic na Motonálet vyrážíme už několik let. Těšíme se hlavně na koncerty. Přes rok se už moc ven nedostaneme, protože máme malé dítě. Dřív jsme jezdívali i na motorce, teď už ne,“ přiznali manželé Pavel a Mirka Slámovi.

Na pódiu se během dvou dnů vystřídalo několik domácích i zahraničních kapel. Nechyběla například Doga či Horkýže Slíže.

V jednom z připravených stanů mohli návštěvníci areálu obdivovat i několik desítek přestavěných motorek za statisíce korun. Už počtvrté totiž pořadatelé zařadili k motosrazu i výstavu nazvanou Motonálet Custom Show.

„Přijela jsem z Rousínova. A to už popáté. Taky jezdím na motorce a v Nikolčicích na Motonáletu se mi vždycky moc líbí. Mám tady spoustu kamarádů, hraje dobrá muzika a poznávám i nové lidi. A samozřejmě zhlédnu také krásné motorky,“ řekla ke své již tradiční návštěvě Blanka Kalbastrová.

O bezpečnost motorkářů se během spanilé jízdy starali i policisté. V areálu si pak své stroje už hlídali návštěvníci sami. „Svůj plac si pohlídáme. Jsme domluvení s ostatními kluby, že si budeme pomáhat,“ objasnil Tymr.