„Očekáváme přes tři tisíce návštěvníků. Jako vždy máme připravenou mokrou i suchou variantu. Počasí nám ale většinou vychází, takže vyjde i letos," pousmál se produkční akce z pořádající agentury Black Machine Michal Mnacakanov.

Motonálet má sraz v údolí mezi Křepicemi a Nikolčicemi. Motorkáři i jejich pěší nadšenci na místě najdou tři tisíce zastřešených míst k sezení, kompletní hygienické zázemí, přírodní koupaliště, hudební program a řadu motostánků.

„Součástí Motonáletu bude tradiční sobotní vyjížďka, která měří pětačtyřicet kilometrů. Vyrazíme směrem na Velké Němčice k Mušovským jezerům a podél hráze zase zpět. Pravidelně jezdí i zahraniční hosté a vždy si vychvalují krásné okolí akce," dodal Mnacakanov.

Vyjížďka patří mezi největší v republice, účastní se jí kolem tisícovky motorek.

„Zahrát přijedou české stálice rockové scény. Doga, Traktor, Legendy se vrací, Egotrip, Gate Crasher nebo Vašek Noid. Z Finska zase dorazí heavy metaloví Lost Madison či Gotham O.D. Předvedou finský melodický rock známý třeba od skupiny Nightwish," nalákal produkční. Nebude chybět ani zvuková a světelná show, ohňostroj a tradiční soutěže motosrazů. Pro rodiny s dětmi budou přichystány soutěže a atrakce pro nejmenší.

Všechny vstupenky budou slosovatelné. Hlavní cenou se stane motocykl Suzuki Bandit. Ostatní ale zkrátka nepřijdou. Mezi cenami budou i bundy, přilby a další úlovky pro milovníky motorek.

Součástí letošního Motonáletu bude opět soutěžní výstava Custom Show, jež představí speciální motocyklové stavby a přestavby.

PETR VLASÁK