Jen z Ruska přijelo zhruba šedesát motorkářů. Podle odhadu pořadatelů akce k památníku, jemuž dominuje tank, dorazilo na strojích i kolem stovky jejich příznivců a podporovatelů z dalších států. „Prezident našeho klubu z Moskvy vzkazuje poděkování všem motorkářům, kteří nám na cestě pomáhají. Chceme dál uctívat odkaz padlých, na minulost se nezapomíná,“ řekl k divákům jeden ze zástupců Nočních vlků po položení věnců k pomníku.

Klub v současnosti řídí muž přezdívaný Chirurg, který je přítelem ruského prezidenta Vladimira Putina. Jméno hlavy státu měli někteří návštěvníci i na tričkách.

Od pietního aktu s účastí Nočních vlků se distancovalo například české ministerstvo zahraničí. Předsedovi spolku Československý legionář Karlu Černochovi se to nelíbí. „Dnes to není nějaká politická akce. Společně jsme vzdali úctu vojákům Rudé armády, kteří při osvobozování naší republiky zemřeli,“ konstatoval Černoch.

Třiasedmdesát let po tankové bitvě u Staroviček vlály u památníku také oranžovo-černé svatojiřské stuhy, symbol památky vítězství nad nacismem. Separatisté na Ukrajině však stejnou stužku nosí jako symbol sounáležitosti s Ruskem.

V tričku s potiskem Nočních vlků přijel do Staroviček i čtyřiadvacetiletý Jan. „Chci je na cestě regionem doprovázet. Na podobné vzpomínkové akce chodím pravidelně, ale ve Starovičkách jsem dlouho nebyl,“ vysvětlil jejich příznivec z moravsko-slovenského pomezí.

Pobyt Nočních vlků ve Starovičkách se obešel bez incidentů. Policisté, hasiči a zástupci obce pouze řešili dopravní komplikace. „Pro motorkáře jsme vyhradili jeden jízdní pruh, i tak se ale vyskytly problémy u vjezdu na parkoviště u areálu pomníku," zmínil starosta Drbola. Ze Staroviček motorkáři zamířili směr Brno.