Od pondělí už si musejí dávat pozor na silnici I/52 v úseku mezi křižovatkami na Březí a Bavory. „Ve směru z Brna na Mikulov je provoz vedený po souběžné účelové cestě,“ uvedl Zdeněk Kamenský z břeclavského dopravního inspektorátu.

Silničáři opravují povrch silnice, omezení je plánované do konce října. Jen pár hodin před jeho počátkem měli řidiči obavy. „Nechci vidět ten zmatek na křižovatce od Březí,“ napsal na facebooku třeba Petr Dostál.

Podle Kamenského v pondělí dopoledne komplikace nenastaly. „Projížděl jsem tam dvakrát, provoz byl plynulý,“ dodal.Další omezení začne platit příští pondělí na jižní výpadovce z Mikulova ve směru na Rakousko. Silničáři zahájí opravy silnice mezi kasinem a celnicí. „Dopravu budou řídit semafory,“ zmínil Kamenský. Termín dokončení prací je plánovaný také na jedenatřicátého října.

Kolony na I/52 se nárazově tvoří kolem mostu přes hráz u Pasohlávek, kde provoz řídí semafory. Rozkopané je již dlouho centrum Mikulova, řidiči aktuálně neprojedou Českou ulicí.