Gamblerství, závislosti, automaty. Celkem profláknutá témata. Nicméně je to problém a město Břeclav jej podle některých ještě podporuje.
Břeclavští občané mohli v současné době zaznamenat doslova boom heren a non-stopů všeho druhu. Ne všichni jsou však z toho nadšení.

Například jednu z odpůrkyň tohoto zábavního průmyslu Janu Florianovou by zajímalo, jak na to reagují zástupci města. „Líbí se jim kýčovitá image Břeclavi, chtějí sem turisty přilákat na nevídanou atrakci neboli jihomoravské Las Vegas?“

Starosta Dymo Piškula si myslí, že by se státní správa neměla míchat do tržní ekonomiky. „Uznávám, že se tyto podniky umístily nevhodně. Chystáme vyhlášku, která by vše měla upravit. Na druhou stranu bychom se tak vzali nemalých příjmů,“vysvětlil politiku města Břeclavi Piškula.
Tajemník břeclavského městského úřadu Dalibor Neděla vše vidí v trochu jiném světle. „Město nikomu nemůže diktovat jeho podnikatelský záměr. Otevření herny je obchod, jako kterýkoli jiný a navíc žádnou oficiální stížnost jsme nedostali,“řekl.

Podobný názor jako Florianová sdílí i spousta dalších lidí. Mezi nimi i tací, kteří herny navštěvují - ovšem za jiným účelem.
Devětadvacetiletá žena z Břeclavi se například chodí bavit s lidmi. „Nemám ráda gamblery a do herny bych nešla. Jenomže v Břeclavi opravdu kolem půlnoci není kam jít.“

Servírka z herny Campanula Magdalena Lamačová nemá se svou prací žádný problém. „Stálých zákazníků sem chodí dost. I když heren přibylo, v úbytku lidí se to nijak neprojevuje,“pochvalovala si.

Zástupce policejního ředitele Vladimír Kučera ani velitel břeclavských kriminalistů Bohumil Gál v nárůstu herního průmyslu taky potíže nevidí. „Je to spíš společenský problém než problém nárůstu kriminality. Občas do takových podniků zajdou i mladiství, kterým hrozí propadnutí gamblerství,“ upozornili.
Řešení do budoucna vidí Neděla v chystané novele zákona. „Ta nám umožní regulovat všechny typy tohoto průmyslu.“
Otázkou zůstává, jestli město Břeclav této novely nějakým způsobem využije.