„Asi před rokem jsme si pořídili koně. Měl velmi dobré motivační a výchovné účinky na naše dítě. A i s tím málo jsme si chtěli podělit s ostatními," vyprávěla ředitelka obecně prospěšné organizace Smile by Horse Regina Lanová.

Nová „neziskovka", která se otevřela na začátku září, je určená především dětem z dětských domovů či pěstounských rodin. „Prostě pro ty, kteří se ke koním běžně nedostanou," vysvětlila Lanová.

Děti se mohou přijít na koně třeba jen podívat nebo se na nich začít učit i jezdit. „Přestože nedisponujeme vlastními stájemi, za zvířaty dochází děti po domluvě s majiteli stájí na Břeclavsku i Hodonínsku," uvedla.

Například do stájí na Nový Dvůr za Lednicí nebo v Lužicích už zavítali první zájemci. „Spolupracujeme s Dětským domovem v Hodoníně, Klokánkem v Hruškách nebo s asociací pěstounských rodin," vyjmenovala ředitelka.

Vedle návštěv stájí čekají na děti i jiné akce. V pondělí pátého listopadu například malovací workshop. Jak jinak než věnovaný koním. „Děti budou mít za úkol namalovat obraz na téma láska ke koním. Jejich výtvory budou vydraženy v prosinci na vánočním koncertě Sisy Sklovské," přiblížila Lanová.