Veškeré dřevěné informační tabule, posezení s přístřeškem či altány, odpadkové koše a stojany na kola se podařilo ve všech devíti obcích dokončit do konce letošního roku.

„Zvolili jsme jednotný styl těchto drobných odpočinkových míst, která mají sloužit k zastavení a oddechu cykloturistů a návštěvníků našeho regionu. Cílem je zlepšit infrastrukturu a nabídnout turistům kvalitnější služby spojené s poznáváním jižní Moravy,“ sdělil tajemník mikroregionu Hustopečsko Leoš Vejpustek.

Projekt za téměř jeden milion korun zaplatila z pětaosmdesáti procent Evropská unie. „Nová zastaveníčka turisté jistě ocení. Informace o umístění mobiliáře jsou na internetových stránkách mikroregionu www.hustopecsko.net a budou postupně zapracována i do tiskových materiálů,” řekl Vejpustek.

Hustopečsko se bude již v lednu prezentovat na brněnském výstavišti v rámci výstavy Regiontour 2012. „Chceme se zaměřit především na kontakty s touroperátory. Prohloubit a zapracovat na lepší spolupráci tak, aby do našeho regionu jezdilo stále více turistů,” doplnil tajemník mikroregionu.

(kop, šup)