Důvodem pro rozšíření kapacit je neustálé navyšování počtu obyvatel v Pohořelicích. Ředitelka tamní mateřské školy Helena Kloudová už před časem sdělila, že má problémy uspokojit aktuální poptávku rodičů. „Dohodli jsme se se zřizovatelem a rozšířili kapacitu školky o jednu třídu se sedmnácti dětmi,“ oznámila. Loni navštěvovalo tamní mateřskou školu 212 dětí, výhled v roce 2030 je až 360 žáků.

Okružní křižovatka s Pohořelickým kaprem.
Proměněné Pohořelice: opravený Paarův zámeček i hotel Pfann, podívejte se

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkKromě školky se zahradou má být v budoucnu na dvouhektarovém pozemku nového areálu také komunitní centrum. Představitelé radnice si plánují požádat o dotaci na výstavbu.

V posledních letech se výrazně rozšiřuje také pohořelická základní škola. „Loni jsme dokončili přístavbu, kde je deset tříd, za více než sto milionů korun. Máme tam aulu pro osmdesát posluchačů. Myslím, že nám takovou budovu mohou závidět i některé vysoké školy,“ pochlubil se ředitel školy Stanislav Polák.

Sedm set dětí v pěti budovách

Nedávno opravený je také památkově chráněný objekt Paarova zámečku v centru města, který momentálně navštěvují žáci druhé třídy.

Před čtrnácti lety chodilo na tamní základní školu 430 žáků. „Nyní už máme sedm set dětí a jsme v pěti budovách,“ vyčíslil ředitel. Pod školu patří i základní a mateřská škola v blízkých Pasohlávkách.

Nové dětské hřiště u Šumického potoka v Pohořelicích poničili vandalové.
FOFO: Vulgární nápisy a znaky. Vandalové poničili nové hřiště v Pohořelicích

Zástupci školy ve spolupráci s vedením Pohořelic v současné době pracují také na projektové dokumentaci na přístavbu budovy na pohořelickém náměstí. „Potrvá asi dva nebo tři roky než získáme dotaci a dostaneme se ke stavebnímu povolení,“ míní Polák.

V prostorách má být do budoucna také školní družina. „Aktuálně je v ní nahlášených 220 žáků, kapacita je úplně plná,“ konstatoval Polák.