„Naší ambicí je do budoucna zpřístupnit studium i zájemcům, kteří ve společnosti nepracují,“ prozradil další plány univerzity manažer projektu Petr Brichcín. Zároveň vysvětlil, že studium slouží především k načerpání znalostí, které pracovníci využijí v praxi, nikoli k dosažení akademického titulu.

„Studenti budou získávat nejen informace, ale i dovednosti a znalosti. Ty hned využijí na konkrétních pracovních projektech. Je to hodně pragmaticky orientované vzdělávání,“ přiblížil hlavní účel univerzity její manažer.

Fosfa univerzita se inspirovala takzvanými Baťovými školami práce. Jejím patronem se i proto stal významný ekonom českého původu Milan Zelený, který působí na univerzitách v New Yorku, Taipeii a Kampuru. „Profesor Zelený je výborným znalcem baťovského výrobního systému včetně takzvaných Baťovských škol práce, kterými se v projektu inspirujeme. Proto je naším patronem,“ potvrdil Brichcín.

Při slavnostním otevření univerzity nechyběli v pondělí odpoledne generální ředitel a předseda představenstva společnosti Ivan Baťka, patron Milan Zelený ani břeclavský místostarosta Pavel Dominik. Opraveným a zmodernizovaným prostorám přijel dokonce požehnat poštorenský farář Vladimír Langer.

Kromě univerzity se včera dočkala otevření i nová podniková prodejna Fosfy s nabídkou pracích prášků a čisticích prostředků, které se v Poštorné rodí.