„Povrch je umělá tráva, na níž se může sportovat celý rok. Všichni po takovém sportovišti volali, hlavně sokoli a mládež,“ poznamenala starostka Ivaně Ivana Macková.

Z ankety mezi lidmi vyplynulo, že v obci něco takového chybí. Když se o vybudování hřiště pokoušel před lety tamní tělovýchovná jednota Sokol, štěstí tehdy nepřálo. Druhý pokus už vyšel.

„Hřiště nabízíme i okolním tělovýchovným jednotám a také turistům, kteří k nám jezdí z Pasohlávek. Do konce letošního roku ho lidé mohou využít zdarma, časem ho budeme pronajímat za menší peníz,“ nastínila starostka plán provozu sportoviště.

Kvůli zabezpečení obehnal nové hřiště plot a okolí je hezky upravené. Kousek od něj lze využít dětský koutek.

Co zatím chybí, je lepší sociální zařízení a nové šatny. Starostka plánuje další projekt, který by nové vybavení zajistil. Dobře ví, že kvalitní zázemí je pro sportovce důležité. A zájem o sport je v Ivani náramný. „Lidé dnes tráví volný čas jinak než třeba před dvaceti lety,“ podotkla Macková.

Například takový florbal, o kterém před pár lety spousta lidí vůbec nevěděla, že existuje, je najednou v obci velmi vyhledávaný a oblíbený sport.