„Vhodně doplňuje městskou Slavnost mandloní a vína, která se v Hustopečích uskuteční v sobotu. Nutno podotknout, že i kdyby účastníci těchto oslav z jakýchkoliv důvodů v sadech rozkvetlé mandloně neviděli, tak na této výstavě je zcela určitě spatří," ujistil předseda Muzejního spolku Hustopeče Jan Horák.

Městská památka

Podle něj dojmy z vystavovaných exponátů umocní vnitřní prostory architektonické památky, jakou dům U Synků je. „O to více v tomto pozoruhodném prostředí vyniknou vystavované ukázky jarní přírody, samozřejmě zdobené malované kraslice, pomlázky a další symboly jara a Velikonoc," sdělil Horák.

Výstava bude částečně prodejní. Zájemci mohou zhlédnout výstavu po tři dny od deseti do čtyř hodin odpoledne v expozici Hustopečských trhů ve dvorním traktu domu U Synků. Ten patří k nejzachovalejším „reprezentantům" měšťanské renesanční zástavby náměstí. Výstavba skončila v roce 1579.

Z průčelí fasády vyčnívá arkýř spočívající na dvou krakorcích a prostory přízemí jsou zaklenuté valenou klenbou s lunetami. Nádvoří domu zdobí arkádová lodžie s křížovou klenbou a dřevěný ochoz.