„Porody byly bezproblémové, je to otázka půl hodinky. Máme v porodním boxu kameru. Sledujeme ji, abychom případně mohli zasáhnout. Ale většinou to zvládnou dobře, takže není potřeba lidského zásahu,“ přibližuje majitelka ranče Jana Sigmundová.

close Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili. info Zdroj: Deník zoom_in Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili. Hříbata dostala jména po svých rodičích, většinou se jedná o složeninu jejich jmen. „Hříbě je od Darji a Ollyho a jmenuje se Darolly, od Darcy a Gora je to Dargon a třetímu hříběti, na které jsme čekali spoustu let od původní kobyly Valkýry, jsme dali jméno Val Kýra,“ vyjmenovává Sigmundová.

Milovníci zvířat narazí na ranč při procházkách k hustopečským rybníkům nebo mandloňovým sadům. Nachází se na okraji města v bývalé zahrádkářské kolonii. „Ohrady jsou přístupné přímo ze silnice, takže lidé zvířata krásně vidí. I auta vždy přibrzdí. Hříbata jsou ve výběhu,“ zmiňuje majitelka ranče.

Zároveň zdůrazňuje, že v celém tamním areálu platí důležitá výzva, aby návštěvníci zvířata z ranče nekrmili.

Kůzle, telátko i malý klokan

Kromě koní se na Valkýře starají také o krávy, ovce, kozy, lamy, klokany nebo pávy. „Jsou u nás k vidění i malí poníci,“ podotýká Sigmundová.

Ve znamení nových přírůstků bývá podle majitelky ranče především jaro. „Měli jsme letos i malého klokana, ale už je prodaný. Je tady kůzle a čekáme telátko, to by mělo přijít na svět v září,“ říká Sigmundová.

Na ranči vznikají také domácí produkty, jako je mléko, máslo a sýry, které mají zástupci ranče pro vlastní potřebu.

KAROLÍNA STÁRKOVÁ