Firmy staví obří výrobny, modernizují své degustační prostory. Víno se stává lákadlem i pro velké finanční skupiny. „Víno je na jižní Moravě i na Břeclavsku velkým fenoménem. Takřka každá akce je spojená s tímto nápojem. Oblibu vína potvrzují i čísla, není divu, že láká," poukázal redaktor Nového života a Břeclavského deníku Rovnost Michal Hrabal. Průměrný Čech spotřebuje přes dvacet litrů vína ročně.

Pro rozhovor týdne si šéfredaktor listu Přemysl Spěvák vybral jako svého respondenta ředitele příspěvkové organizace Tereza Břeclav Dymo Piškulu. Ten se rozpovídal o nové trase pro cyklisty v regionu i o zájmu a potenciálu wellness v Břeclavi. „Pokud se to někde nezadrhne, nový Saunový svět otevře už letos," říká Piškula.

Čtenáři si dále na dvaatřiceti stranách týdeníku mohou vybrat z několika zajímavých akcí, kam vyrazí o víkendu, zasmějí se u kresleného vtipu lanžhotského autora Milana Kocmánka nebo si mohou prohlédnout kompletní výsledkový servis z fotbalových soutěží i další sportovní zprávy z Břeclavska.

Nový život bude na stáncích od čtvrtka až do další středy.