Potvrzení přišlo v úterý večer. U kolonky starosta figuruje Hrůzovo jméno už i na webových stránkách obce. „Nyní se chci hlavně podrobně seznámit se situací na obecním úřadu. Stejně jako s akcemi, které jsou v chodu. Je potřeba je úspěšně dodělat a pak můžeme začít s budováním těch nových," řekl Hrůza.

Jeho předchůdce Milan Masařík (Nezávislí kandidáti obce Novosedly) vydržel ve funkci pouze necelé dva týdny. Hrůza chce dotáhnout minimálně aktuální volební období. „Neplánuju, že by mé působení bylo kratší," ujistil starosta.

Ten už na novosedelském úřadu chvíli působil. Tři měsíce pracoval jako místostarosta, tehdy ještě pod vedením lidovce Františka Trefilíka. 
U toho letošní kolotoč s veřejnými funkcemi začal. Novosedelští ho odvolali kvůli dlouhodobé nespokojenosti. „Věřím, že mi zkušenosti pomohou. Měl jsem šanci nahlédnout do chodu úřadu a poznat řadu lidí," doplnil Hrůza.

Místostarostou zůstal jeho spolustraník Petr Lukeš. Radní Jiří Hamerník (Nezávislí kandidáti obce Novosedly) uvedl, že při hlasování byl jeden kandidát a jeden návrh v podobě Hrůzy. „Byl schválen nadpoloviční většinou. Jdeme hrdě vpřed, ve vedení máme nyní dva mladé lidi. Doufáme proto, že se někam pohneme a že se u nás situace zklidní," sdělil Hamerník.