Kateřina Kopová bydlí 
v ulici pod dálničním náspem. Už dříve byla kvůli neustále se zvyšujícímu hluku jednou 
z iniciátorek petice. Nyní jako členka sdružení Zdravé Hustopeče opět snahy podpoří. „Byl to i jeden bod v našem volebním programu. V zájmu všech bychom od září chtěli rozjet novou petici. Minulý pokus skončil tak, že jsme sesbírali více než tisíc podpisů s domněním, že to stačí. Nestačilo. Tentokrát bychom chtěli získat minimálně dva a půl tisíce hlasů," uvedla Kopová.

Zároveň zdůraznila, že by 
s kolegy ráda oslovila i starosty okolních obcí. „Ať už Starovic nebo Staroviček. Jsou také blízko dálnice, proto by nás mohli případně podpořit," doufá žena.

Nejstarší v republice

Hluk, který se rozléhá městem zejména ve večerních hodinách, vadí i další Hustopečance Janě Říhové. „Když je hustší provoz, jsou auta hodně slyšet. Navíc, jak jsem se dozvěděla, stáří dosavadní protihlukové stěny je už docela vysoké," tvrdí žena.

Bariéra v Hustopečích má třicet let a podle dostupných informací patří k nejstarším protihlukovým stěnám v České republice. Její vlastnosti už navíc neodpovídají současným normám. „Nevyhovuje jak svojí výškou, tak délkou. Město se rozrůstá, ale stěna zůstává. Podíváme-li se na studie, podle kterých se bude město v dalších letech ve směru ke Starovicím rozrůstat, budou mít obyvatelé výhled na úsek dálnice, na kterém protihluková bariéra zcela chybí," zmínil hustopečský radní Richard Homola (ANO).

S dalšími členy hnutí ve městě proto zasedl ke stolu 
s poslancem Janulíkem, aby mu přednesli své plány. Janulík podle Homoly potvrdil, že
v rozpočtu Ředitelství silnic a dálnic jsou připravené peníze k dalším investicím. Nákladný projekt je ovšem potřeba důkladně připravit. „Město zaslalo v dubnu dopis na Ředitelství silnic a dálnic, kde jsme popsali současný stav. Poslední květnový týden přišla písemná odpověď, která určitě nebyla negativní. Dalším z kroků bude petice. Každý obyvatel bude mít tedy možnost naše snažení podpořit a posunout dál," vyzval radní.

Opakované měření hluku bylo ve městě vždy těsně v povoleném limitu. Decibely se měří dva metry od fasády či na okraji pozemku.