Podle zjištění Deníku se chystá firma Kutari, která zaštiťovala výstavbu obchodního areálu, umístit do jeho blízkosti autobusovou zastávku. „Už to máme projekčně připravené. Budeme se s dopravcem domlouvat na podmínkách,“ potvrdila za společnost členka správní rady Hany Klapová.

Tulipány v lednickém zámeckém parku. Jaro 2020.
Anketa Deníku: Jste pro to, aby se český stát dohodl s Lichtenštejny mimosoudně?

Dopravce musí mimo jiné odsouhlasit navrhované technické řešení. „Až bude v místě vybudovaná zastávka, pak předpokládám, že s námi začne město diskutovat o tom, že by se k ní zavedla linka. Konkrétní jednání zatím nebylo,” vyjádřil se mluvčí Kordisu Květoslav Havlík.

Podle Klapové stojí o vybudování zastávky jak představitelé města, tak zástupci Kauflandu, který stojí v nově otevřeném nákupním areálu. „Pěšky je to z města daleko. Proto jsme prověřili, zda by tam mohla být zastávka. Autobus tam zajede a otočí se, bude to tam fungovat,“ dodala Klapová.

Zdroj: Deník/Magdaléna Blažková

Nově otevřený hustopečský Kaufland má rozlohu téměř dva a půl tisíce metrů čtverečních. Přímo v jeho budově je také lékárna Dr. Max, asijské bistro a trafika. V dalších prodejnách pak sídlí Sportisimo, zverimex Super Zoo, Datart, Pepco, Kik, drogerie Rossman, obchod s vybavením do domácnosti Orion a hračkářství Wiky.