„Oblíbené výlety na vinařských stezkách organizujeme již několik let, ale letos poprvé jsme je spojili do seriálu čtyř na sebe navazujících akcí," sdělil koordinátor Moravských vinařských stezek z Nadace Partnerství Luboš Kala.

„Každá z akcí navíc nabídne více okruhů, takže si z nich vyberou jak sportovní cyklisté, tak ti méně zkušení nebo rodiče s dětmi," dodal Kala.

První akcí seriálu je Májové putování na Velkopavlovicku. „Návštěvníci budou mít na výběr ze dvou atraktivních okruhů, které vycházejí vstříc jak zkušeným cyklistům, tak těm, kteří vyhledávají kratší a méně náročné trasy. Startovat se bude od velkopavlovické sokolovny mezi desátou a jedenáctou hodinou," vylíčil Kala.

První okruh dlouhý šestatřicet kilometrů provede cyklisty zvlněným terénem po vyhlídkách Modrých hor. Na trase z Velkých Pavlovic přes Velké Bílovice, Vrbici, Kobylí, Bořetice, Němčičky až do cíle pod rozhlednou Slunečná je připraveno šest zastávek.

Druhý okruh dlouhý dvaadvacet kilometrů Kala je zejména pro méně zdatné cyklisty, zvládnou jej i pěší turisté. Trasa vede údolím říčky Trkmanky z Velkých Pavlovic přes rozhlednu Slunečná, Kobylí, Bořetice, Němčičky až do cíle pod rozhlednou Slunečná a podél ní čekají na návštěvníky čtyři zastávky.