Při výstavbě nové prodejny bylo při návrhu stropu a střechy využito křížem lepené masivní dřevo, které má z angličtiny zkratku CLT. Materiály z masivního dřeva, jako je právě CLT, jsou materiály významné při výstavbě udržitelných městských budov budoucnosti. „Jedná se o moderní technologii založenou na lepení masivního dřeva, čímž získáváme nesrovnatelně vyšší pevnost než u klasického použití dřevěných prvků, a současně zachováváme jeho lehkost i přirozený vzhled v interiéru. Věřím, že se našim zákazníkům bude toto řešení líbit, protože ještě více podtrhuje přirozenou atmosféru venkovského tržiště,“ popsal jednatel společnosti Penny Mathias Mentrop.

Z Břeclavi muž dojel až ke slovenské obci Lozorno. Tam vjel do pole a pokoušel se zmizet v lese.
Převaděč ujížděl policii: u obchodního centra v Břeclavi vysadil 23 migrantů

Stavby z precizně zpracovaného a odolného kompozitního dřevěného materiálu nebo prefabrikovaných prvků dávají možnost dostat se za hranice běžného využití dřeva jako stavebního materiálu. Umožňují stavět pevné, stabilní, současně lehké konstrukce a dosahovat větších délek a výšek staveb, a to bez komplikovaného zaměřování, specializovaných prací nebo nákladného vybavení. Významnou roli pak hraje i ekologická stránka tohoto řešení výstavby. „Jde o to, že v případě masivního dřeva se jedná o obnovitelný zdroj, což samo o sobě zaručuje šetrnost k životnímu prostředí. V principu jde také o to, že dřevo jako takové do sebe v průběhu svého růstu vstřebává a ukládá oxid uhličitý z okolí. Právě recyklací a opakovaným používáním takovýchto stavebních prvků se pak prodlužuje doba uložení uhlíku, a to proto, že nedochází k jeho zpětnému uvolňování do okolí. To opět přispívá ke snižování ekologické zátěže planety,“ vysvětlil Václav Šíma ze stavebního oddělení Penny.

Nová prodejna v ulici Na Valtické v Břeclavi má prodejní plochu 831 metrů čtverečních, zákazníci budou mít k dispozici 95 parkovacích míst a součástí prodejny je i řeznictví.

Další prodejny, které Penny v tomto roce otevřelo, se nacházejí v Praze Štěrboholech, Ústí nad Labem, Kolíně a Olomouci. Do konce roku pak Penny plánuje otevřít prodejny mimo jiné ve Skutči, v Přibyslavi nebo na Praze Luka. Do konce tohoto roku společnost plánuje mít více než 410 prodejen.