„Osmnáctého prosince má dojít k převzetí stavby. K dispozici bude kompletní kolejiště a hotový podchod pod železnicí v Bratislavské ulici,“ uvedl dopravní náměstek břeclavského železničního uzlu Zdeněk Krystián.

Rekonstrukce mostu trvá už od března. Téměř stoletou konstrukci nahradila zbrusu nová. Výsledkem devítiměsíčních prací má být mnohem tišší most, což ocení zejména lidé bydlící poblíž.

Břeclavská železniční stanice bude podle Krystiána od osmnáctého prosince opět průjezdná po všech kolejích.
Tím ovšem rekonstrukce týkající se břeclavského železničního uzlu zdaleka nekončí. České dráhy se totiž chystají zvelebovat také železniční budovy.

„Jsem velmi rád, že budeme moci v nadcházejícím období investovat výrazně větší peníze na opravy a rekonstrukce než tomu bylo v minulých letech. Už v letošním roce pracujeme na několika investičních akcích, které povedou ke zlepšení stavu našich budov a zvýšení kultury cestování,“ vyjádřil se ředitel Regionální správy majetku v Brně Lubomír Křivánek.

„Správa, údržba a drobné opravy drážních budov na jižní Moravě a Vysočině stojí každoročně sedmaosmdesát milionů korun. I to je však pro znatelné vylepšení tristního stavebního stavu železničních objektů málo. Musíme investovat do rozsáhlých rekonstrukcí a přestaveb,“ zdůraznil Křivánek.
V Břeclavi mají v nejbližších dnech odstartovat opravy nocležen za osmnáct milionů korun.