„Jezdí tam stále více lidí, ale i tak patří Pálavské vinobraní v Mikulově k mým nejoblíbenějším akcím na Břeclavsku. Člověk prostě někdy musí odhlédnout od těch davů a užít si to po svém,“ míní redaktorka Nového života Aneta Beránková. Jak to v Mikulově o víkendu vypadalo, zachycuje obsáhlá fotoreportáž.

V aktuálním vydání týdeníku Nový život, který bude v trafikách a ve schránkách od čtvrtečního rána, si mohou lidé přečíst také o vinařském dobývání Asie, o tisku volebních lístků na parlamentní volby nebo si přiblížit uplynulé hody ve Velkých Bílovicích.

Na šestnácti stranách nabídne týdeník čtenářům také další nejnovější zprávy, obšírný kulturně-společenský přehled či názory a rady. Pokračuje také příběh Lanžhoťana Josefa Jožulky Uhra, který vzpomíná na druhou světovou válku. „Po výbuchu první bombičky na ulici jsem byl jako rukou chobotnice za límec kabátku vtažen otcem do chodbičky domu pana Hakale a s pár lepanci odveden do zadního sklípku k mamičce,“ vzpomíná mimo jiné Uher.

Nechybí ani tradiční kresba karikaturisty Milana Kocmánka. Tentokrát se zaměřil na odstřel kmenů na dolní nádrži Nových Mlýnů.

Ilustrační foto.
Budoucnost břeclavského cukrovaru? Radnice čeká nové návrhy